Wolvox Logo
AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business
 
 
WOLVOX ERP TANITIM
 
 AKINSOFT Wolvox ERP E-Business Program Tanıtımı
 
     AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business ile operasyon tanımlarınızı rahatça ve “Nasıl yapacağım?” sorusunu sormadan kolaylıkla tamamlayacaksınız.

      AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business ile tezgâhlarınızın ve usta personellerinizin bakım zamanlarını günlük, aylık, yıllık ya da sizin seçmiş olduğunuz zaman aralıklarında rahatlıkla takip edebilirsiniz. Program hangi personelin hangi tezgahta çalışarak optimum fayda sağlayacağını "Westinghause Faktörlerini" kullanarak sayısal verilerle sunmaktadır.
 
     Tezgâhların enerji sarfiyatlarını ve personel giderlerini tespit ederek planlarınızı ve giderlerinizi rahatça takip edebilmenizi sağlayan bir mali sistemle işlerinizi kolaylaştırır, daha etkin bir üretim yönetimi sağlar.

     Tezgâhlardaki usta personeli "Kişisel Performans Kriterleri"ne göre ölçüp değerlendirerek "Varsayılan Personel Ataması" yapar. Böylelikle hem zaman hem de personel kazandırır.

 
     Tezgâhlar üretim işletmelerinin kalbi gibidir, ekonomik ömürleri çerçevesinde sorunsuz bir şekilde yaşamaları için rutin bakımlarının yapılması ve bu bakımların düzenli olarak takip edilmesi istenir.Tam bu noktada sizin için WOLVOX ERP'yi geliştirdik: Sizin belirlediğiniz bakım periyotlarına göre tezgahlarınızın bakımı ile Wolvox ERP ilgilenecek! Wolvox ERP, ISO kalite belgeleri için kullanılan "Tezgah Bakım Sistemi"nin öngörüleri çerçevesinde tezgahlarınızın bakımı için personel ataması yapar. Sizin belirlemiş olduğunuz zaman periyotlarının sonunda size tezgahların bakımlarının ayrıntılı raporlarını sunar. Bu rapor için sadece tek bir "click" yeterli olacaktır.
 
     İsterseniz tezgâhınızın bakım sürelerini "son yapılan tezgah bakım tarihi"ne göre yeniden düzenleyebilir, resmi tatillerde ihtiyaçlarınız doğrultusunda yeniden belirleyebilirsiniz.
 
     AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business Ürün ağacı sayesinde, ister operasyonlarla birlikte isterseniz de sadece ürünleri gösterebilme esnekliğiyle, incelemelerinizi yapabileceksiniz. Bill of Materials (BOM) olarak ifade ettiğimiz ürün ağacımızın sizin ürünlerinizin aşamalarını rahatlıkla görmenizde, ne kadar etkili olduğunu kullandığınız vakit daha rahat göreceksiniz.
 
AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business GANTT ŞEMASI;
     Hangi tezgahın ne zaman başlayıp ne zaman görevini sona erdireceği; ne kadar üretim yapıp, üretimin ne kadarının fireli olacağı bilgisini sunar; planlarınızı optimal seviyede kontrol ederek planlarınızı hayata geçirmeniz için yardımcı olur. Gantt şeması elektrik kesintileri, personel gecikmeleri, tezgah arızaları, vb... gibi durumlar söz konusu olduğunda yeni durum analizi yaparak yeni bitiş tarihini anında verir. Tezgahların doluluk oranlarını, kapasite kullanım oranlarını, ekstra tezgaha ihtiyaç olup olmadığını herhangi bir matematiksel işlem bile yapmanıza gerek kalmadan sadece "Gantt Şeması" yardımıyla hemen tespit edebilirsiniz. Tezgahınızı almadan önce bile gerekli verileri girerek üretim akışınız ile ilgili simulatif tespitler yapabilmeniz de Gantt Şeması ile mümkündür. Bu sayede alınacak bir tane daha tezgah ile üretiminizin marjinal faydasının ne kadar artıp azalacağını da tespit edebilirsiniz.
     GANTT ŞEMASI, üretim planlarınızı ‘Stok Bazlı Periyodik Üretim Sistemi’ esasına göre tanımlamaktadır.
 
     Gantt Şeması planlamış olduğunuz üretim ile gerçekleşen üretim arasındaki farkları ortaya koyarak üretim sonuçlarını karşılaştırmanızı sağlar. Üretimin hangi sürecinde ne tür eksiklikleriniz olduğunu ve dolayısıyla ne gibi çözümler bulmanız gerektiği hususlarında size fikir verir.
 
      Size, ilk aşamada yaptığınız planı koruyarak, üretim sonucunda ne olduğunu karşılaştırma fırsatı vererek eksik yönlerinizi tayin etmede büyük kolaylık sağlayacaktır. Günümüzde rekabet ortamı çok ileri düzeyde olduğu için bunun size ne gibi fayda sağlayacağını anlatmaya gerek yoktur.
 
     AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business girmiş olduğunuz "Üretim Emirleri" çerçevesinde "Ürün Tanımlaması" yaparak üretim emri veren müşterinize üretimin başlangıç ya da bitiş tarihini ay, gün ve saat olarak verir. Böylece hem kendi işlerinizi hem de müşterinizin işlerini planlamış olursunuz.
 
     AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business Üretim Reçeteniz ile ürününüzün oluşum aşamalarını rahatlıkla oluşturacaksınız. Bu nokta en önemli adımımız olduğu için yönergeler size yardımcı olacaktır. Üretimin fireli olması durumunda üretilecek miktarı rahatlıkla görebileceksiniz. İsteğiniz doğrultusunda, fireleri ister ana ürüne, isterseniz tüm alt ürünlere girerek üretim miktarınızda değişiklikler yapabileceksiniz. Değişik fire oranlarına sahip işletmeler için bu bir kolaylık olacaktır.
 
     AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business Reçete Listemizle, oluşan alt ürün firelerinin, üst ürünlere yansımasını görme imkânınız olacaktır. Bu seviyede maksimum ne kadar ana ürün üretebileceğinizin hesabını program size sunacaktır.
 
    AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business ile üretiminizin partilerini belirleyerek sevkiyatınıza yön verebilirsiniz.
   
     AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business ile iş emirlerinizi sipariş için tek olarak, günlük ya da daha ayrıntılı olmasını istiyorsanız saatlik olarak oluşturabilirsiniz. Üretim akışınızı her seviyede inceleme ve üretim akışınıza müdahale etme şansınız olacaktır.
 
     Üretim esnasında olası doğal kayıp zamanlarını (Elektrik kesintisi, alt ürün için bekleme süresi, tezgâhın dolu olması ,vb... ) girerek, bu aşamadan sonraki üretim hareketlerini yeniden oluşturarak hem veri hem de şema olarak bilginize sunabilmektedir.
     Her bir iş emri hareketinde, hangi tezgâhların hangi zaman aralıklarda çalışacağı bilgisini size istediğiniz an sunulabilmektedir.
 
      Üretime başlamadan önce, üretim başlama pozisyonuna engel teşkil etmemesi için tedarik edilecek olan ürünlerin en geç ne zaman sipariş verilmesi gerektiğini Satın Alma Departmanı'na ay, gün ve saat olarak anında aktarmaktadır. AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business ile bilgi transferlerindeki olası hataların da bu sayede önüne geçmiş olmaktasınız.
 
     Üretim öncesi ve sonrasında kalite kontrol çalışmaları ile "Endüstri Mühendisliği Uygulamaları" düzeyinde veri girişleri sağlayarak karar mekanizmanızın düzgün çalışmasını sağlar. Hangi tezgâhın arızalı olduğu, hangi üründe fire oranının fazla olduğu, elektrik kesintileri vb... gibi durumlarda karar mekanizmanızı yönlendirir. Bu aşamada program "Tedarik Zincirleri Yönetimi " (Supply Chain Management (SCM)) mantığını kullanarak çalışır.
 
     Sanayicilerimiz için en önemli özellik olan maliyetlerimiz bölümünde çok çeşitli maliyet karşılaştırma yöntemleri bulunmaktadır.
 
     AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business, maliyetlerinizi üretim öncesi ve üretim sonrası maliyet hesapları olarak karşılaştırır. Geriye doğru sorgulama özelliği ile hangi ürünlerde ne kadar maliyet hareketi olduğunu gösterir. Kalite kontrol kayıtlarına kadar geri dönerek, hangi tezgâhta ve hangi personel tarafından fire veya hatalı üretim oluşturulduğunu hemen bulabileceksiniz.
 
     Siparişinizi ilk aldığınızda yapmış olduğunuz plana göre program bir maliyet muhasebesi yapmaktadır. Bu noktada programın amacı size tekliflerinizde yardımcı olmaktadır. Yapılan bu planlama "stok tabanlı" çalıştığı için elinizdeki mevcut stokları da değerlendirmeye alarak size bilgi sunmaktadır. Bu bilgileri saklayarak üretim sonucunda oluşan maliyetle de karşılaştırmanızı sağlayacaktır.
 
     Program ayrıca maliyet kalemlerinizin ayrı ayrı toplamlarını tutarak hangi noktada giderlerinizin fazla olduğunu görmenizi sağlar.
 
     Üretiminiz tamamlandıktan sonra "sonuçlanan maliyeti" hesaplayarak maliyetlerinizin planlarınızla uyumluluğunu ortaya koyar.
 
     Ayrılan noktalarını görmek için ise "Maliyet Karşılaştır" butonunu kliklemeniz yeterlidir. ayrıntılı bilgi verir. Üretim öncesi ve üretim sonrası tüm maliyet kalemlerinizi karşılaştırabilir ve kararlarınızı bu doğrultuda, sağlıklı bir şekilde verebilirsiniz.
 

AKINSOFT iSTANBUL BÖLGE BAYİ

 

Adres : Selahattin Pınar Cd. Kemer İş Merkezi No : 15/1 Mecidiyeköy Şişli  İSTANBUL

Tel: (0212) 451 74 74 ; Fax: (0212)  451 52 20

   E-mail : info@akinsoft.org  Web : www.akinsoft.org